Led Ekran

Led Ekran

Led tabelalar, günümüz işletmelerinin vazgeçilmezi haline geldi. İşletmenin verdiği hizmet ne kadar önemliyse, reklam olanağıda o kadar önemli, müşteriler haklı olarak tanınan markaları tercih ediyor. tanınmak içinde haliyle doğru reklam gerekiyor. Reklamın yanı sıra işletmenizin bulunduğu mekanda kendini göstermesi gerekiyor. Camınızdaki ilkel reklam sloganları, yerini led, kayan yazı özelliğine sahip gelişmiş yazılara bırakıyor. Led özelliğine sahip tabelalar işletmenizi en iyi şekilde yansıtıyor, bu sayede bulunduğunuz mevkide tabiri caizse sizi tanımayan kalmıyor.

Led ekranlar için en önemli olan faktör piksel aralığıdır. Led ekranlarda yaygın olarak kullanılan piksel aralıkları 3mm, 4mm, 5mm, 7,62mm, 10mm, 12mm, 12,5mm, 14mm, 16mm, 18mm, 20mm, 25mm, 31.25mm, 45mm’dir. Led ekranlarda görüntü kalitesinin en önemli unsuru piksel aralığıdır.

Led ekranların  her bir pikselinde 2 kırmızı,1 yeşil ve 1 mavi veya 1 kırmızı, 1 yeşil, 1 mavi led kombinasyonlarının kullanılmasının yanısıra kırmızı, yeşil ve mavi çiplerin tek bir led içinde bir arada bulunduğu piksel yapıları da bulunmaktadır.

Led ekranlarda ledlerin dizilişinde farklı tasarımlar kullanılmaktadır. İçmekan (indoor) led ekranlarda piksel aralıkları çok az, dolayısıyla çözünürlük fazladır. Dışmekan (outdoor) led ekranlarda ise farklı görülme mesafeleri için farklı çözümler uygulanmaktadır. Led ekranlarda çok uzak mesafelerde görünürlük kazandırılması için, led cluster (küme led) kullanılır.

 

Led Ekranlarda çözünürlüğünü belirleyen faktör ‘piksel pitch’ dir. Led’ler arasındaki mesafe kısalırsa çözünürlük artar, mesafe artarsa çözünürlük düşer. Düzgün bir görüntü elde edebilmek için küçük boyutlardaki bir ekranın çözünürlüğü yüksek olmalı veya büyük bir ekranda çözünürlük düşürülmesilidir.

    Araç Giydirme