Totem

Totem

İnşaat Tabelaları

İnşaat tabelaları, inşaat- şantiye- hakkında bilgiler veren tabelalardır. İnşaat tabelası inşaat başlamadan önce araziye dikilmiş olur. Örneğin bir inşaat tabelası üzerinde: İnşaat sahibi kişi veya şirket, mimar adı yapı denetim firması alan genişliği, inşaat başlangıç ve bitiş tarihleri, inşaatı yapan firma isimleri izin, projenin bitirilince ne şekli alacağı gibi( isteğe göre bu bilgiler çoğaltılıp azaltıla bilinir.) bilgilerin üzerinde yazacağı genellikle saçtan veya alüminyumdan yapılan tabela çeşididir.

 

Vinil Germe Totem 

Vinil germe totem tabelalarda da sıklıkla kullanılan bir yöntemdir. Totem tabelalar dışmekanlarda kullanılan bir tabela türüdür. Totem vinil germe tabela, dijital baskı yöntemiyle basılan vinilin profil iskelete dört bir yandan gerilerek, daha önceden hazırlanmış olan ve içerisinde aydınlatma düzeneği bulunan -veya bulunmayan- alüminyum kasa üzerine kapatılmasıyla elde edilen bir tür tabela çeşididir.

 

 Alüminyum Totem

Totem Alüminyum tabelalarda alemunyim malzemenin üstünde oyma yapılarak yazı yazılması işlemidir. Çıkan kısım dişi olarak kullanılır boşta kala kısım ise pleksi döşenerek aydınlatılır. Totem tabela, işyerinin önlerine veya uzak mesafelere dikilen ve değişik yönlerden görülmesini sağlayan bir tabeladır.

 

 

 

Etkili görsel özelliği ve geniş alanların vazgeçilmezi boru ayaklı totem tabela, günümüz reklam tabela çeşitleri içerisinde ön plana çıkmaktadır.

    Araç Giydirme