Uygulamalar

Uygulamalar

One Way Vision (OWV)

Dış mekan One way vision (tek taraflı görüntü) bir taraftan görüntü olanağı veren dijital baskı malzemesidir. 

Genellikle bina cephe giydirmede kullanılan Dış mekan one way vision uygulaması, dış alandan bakıldığında baskısı yapılan görsel görülür, binanın içi görünmez. Binanın iç tarafından bakıldığında Dış mekan one way vision uygulaması, dijital baskı yokmuş gibi, dışarısı görülebilir. Dış mekan one way vision uygulaması arkadan gelen ışığın çok kuvvetli olması durumunda görüntü kalitesinde düşme yaşansa da, normal şartlarda %80’in üzerinde görüntü kalitesi vermektedir. İçeriden dış alana bakıldığında ise %15 ile 25 oranında bir görüntü kaybı ile dış alan net olarak görünür. 

Dış mekan one way vision uygulaması folyo malzemenin delikli olanıdır yapışkanlık özelliği ve mevcut deliklerin çapına göre sınıflandırılmaktadır. Yapışkanlık özeliğinin yüksek olması ve delik çapının küçük olması, daha iyi kalite göstergesidir.

Dış mekan one way vision uygulaması bina dış cephelerinde, mağaza vitrinlerinde, işyeri camlarında, araç camlarında öncelikli olmak üzere cam yüzeylerde kullanılmaktadır.

 Folyo Sıvama

Dış mekan Folyo Uygulamalarının en büyük özelliği arka yüzeyinin yapışkan olmasıdır, dış mekan dijital baskılarda en çok kullanılan malzemedir. Dış mekan dijital baskılarda kullanılmanın yanında iç mekan dijital baskılarda da kullanılabilmektedir.

Folyo baskı uygulamaları, yapışkan özelliği nedeniyle iç mekanlarda, açık alanlarda yapışmaya uygun yerlerde ve farklı yüzeylerde rahatlıkla kullanılabilir. 

Cam, Levha, Dakota, Fotoblok, Sunta gibi yapıştırılmaya müsait zeminler üzerine yapıştırılarak uygulanmaktadır. Dış mekan folyo uygulamalarının tercih edilmesinin en önemli özelliği yardımcı bir malzemeye ihtiyaç duymadan kullanılabilir ve uygulanabilir olmasıdır.

 

Dış mekan folyo uygulamalarında kullanılan folyo malzeme olarak PVC esaslı bir malzemedir. Dış mekan folyo uygulaması m² başına gram ağırlığı (m²/gr), PVC özelliği, yapışkanlık kalitesi, ve mikron kalınlığına göre sınıflandırılabilir. Bu sınıflandırmaya göre dış mekan folyo baskı farklı kalite özelliklerine sahiptirler.

    Araç Giydirme