Kutu Harfler

Kutu Harfler

 

 

Kutu Harf Tabela iç ve dış mekanlarda değişik tarzlarda ışıklı, ışıksız kullanılmaktadır, şık ve kibar duruşu nedeniyle birçok yerde, özellikle alışveriş merkezleri gibi kapalı mekanlarda bulunan işyerlerinde tercih edilmektedir. Işıksız kutu harf tabela içmekan ve dışmekan kullanımına göre iki çeşit üretim şekli vardır.

 

Bu tabela'da kullanılan malzeme levhalar halinde alınıp ROUTER ve LAZER olarak tanımlanan makinelerde kesilerek istenilen harf şekline getirilmektedir. Işıksız kutu harflerde kullanılan malzeme çeşitleri: dekota, pleksiglas, alüminyum, paslanmaz krom, pirinç, sıkıştırılmış köpük mazlemelerdir.Bu malzemeler değişik kalınlıklarda, belirli tabakalar halinde üretilmektedir. Tabakalar ROUTER ve LAZER yardımıyla harf şeklini aldıktan sonra istenilen rengin verilmesi amacıyla kullanılan malzemeye göre boyama işlemi yapılmalıdır. Harfler dekota malzemeden kesilmiş ise sanayi tipi dediğimiz boya çeşidi seçilmelidir ve boya kompresörlü tabanca yardımıyla harflerin üzerine püskürtülerek renklendirilmelidir. Eğer madeni malzeme kullanılarak harfler kesilmişse, o zaman harfler fırın boya kullanılarak boyanmalıdır.Aksi taktirde ilerleyen zamanlarda harflerin boyaları deforme olabilmektedir.

 

İç mekanlardaysa dışmekanlarda kullanılan kutu harf tabela malzemelerin tamamı kullanılabilir. Eğer iç mekan, nemlenme tehlikesinin az olduğu bir yer ise malzeme olarak sıkıştırılmış köpük seçilebilir. Bu malzemeyi kullanmak, kullanıcıya maliyet avantajı sağlayacaktır .Diğer harf malzemelerine göre daha ucuz olduğundan, kutu harf tabela fiyatını da doğrudan doğruya etkileyecektir.

Araç Giydirme